HaberinCepte

FLAŞ! FLAŞ! AKP MİLLETVEKİLİNİN BAKAN AMCASI İYİ PARTİ’YE KATILDI!

FLAŞ! FLAŞ! AKP MİLLETVEKİLİNİN BAKAN AMCASI İYİ PARTİ’YE KATILDI!
  • GÜNDEM
  • 24 Nisan 2018
  • FLAŞ! FLAŞ! AKP MİLLETVEKİLİNİN BAKAN AMCASI İYİ PARTİ’YE KATILDI! için yorumlar kapalı
  • 18.784 KEZ OKUNDU

Akşener toplantıya AKP Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu’nun amcası Devlet eski Bakanı Salim Ensarioğlu ile birlikte katıldıİYİ Parti Lideri Meral Akşener, genel merkezde düzenlenen Genel İdare Kurulu (GİK) toplantısına AKP Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu’nun amcası Devlet eski Bakanı Salim Ensarioğlu ile birlikte katıldı.Akşener toplantıda Salim Ensarioğlu’nun İYİ Parti’ye katıldığını söyleyerek, “An itibarıyla İYİ Partili oldu. Allah yolumuzu açık etsin. Çok teşekkür ediyorum kendisine. Güç, kuvvet verdi bize. Çok eski bir dostuz, bizi kırmadı. Hayırlı olsun” dedi. Akşener 13 Mayıs’ta Diyarbakır’a gideceklerini de sözlerine ekledi.İYİ Parti Sözcüsü Aytun Çıray ise toplantıda Meral Akşener’in partilerinin Cumhurbaşkanı adayı olmasına karar verildiğini açıkladı.“İLK GÜNDEN BELİRTTİĞİMİZ GİBİ ADAYIMIZ AKŞENER’DİR”Bu arada İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu da yaptığı basın açıklamasında, Abdullah Gül’ün ortak adaylığı tartışmasına değindi.Dervişoğlu “Bizler, iktidar ve yancılarının tedirginliğini normal karşılarken, normal olmayan başka tedirginlik ve hesapları da görüyor ve yakından takip ediyoruz” dedi ve açıklamasını şöyle sürdürdü:“Kendini strateji tanzim ve temininde yetkili ve güçlü zanneden, kıymeti kendinden menkul bazı çevrelerin çabalarını da tüm ayrıntılarıyla biliyor ve izliyoruz.

İYİ Parti milletimizin teveccühü ile yelkeni rüzgar almış, yönü doğru ve güvenle seyreden bir gemidir.Geminin kaptanı da bellidir. İlan etmek isterim ki; Bizim, henüz aday olmamış Recep Tayyip Erdoğan’a karşı yeni bir aday arayışımız yoktur.İlk günden beri belirttiğimiz gibi, 24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak seçimlerde Cumhurbaşkanı adayımız, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’dir.”

“KIYMETİ KENDİNDEN MENKUL ÇEVRELER…”Dervişoğlu, açıklamasında “Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarı öncesi ve sonrasında da, çeşitli fırsatlarla, siyaset dizaynında devreye giren kıymeti kendinden menkul çevreler, bu gerçeği bilmek ve kabul etmek zorundadır. Çünkü bu gerçek, Türk Milleti’ni uçurumun kıyısından almak üzere yola çıkan, milletin ta kendisinden teşkil bir dip dalganın, bizlere talimatıdır. Biz milletimizin talimatını aldık ve yola çıktık” dedi“ADAY ÖNERME NEZAKETSİZLİĞİ SERGİLEYECEKLERİNE İHTİMAL DAHİ VERMİYORUZ”İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Dervişoğlu açıklamasında ayrınca şunları kaydetti:“Siyasi partilerimiz ve liderleri tarihi sorumluluklarının farkındadır. Ve tanık olduğunuz üzere, yeri ve zamanı geldiğinde, bu sorumlulukla hareket etmektedirler.Dolayısıyla, biz, sözkonusu çevrelerin anlamsız çabalarından hareketle, siyaset mekanizmasında sorumluluk üstlenenlerin, durumdan vazife çıkararak, İYİ Parti’ye bir Cumhurbaşkanı Adayı önerme nezaketsizliği sergileyeceklerine ihtimal dahi vermiyoruz.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ